Thursday, April 15, 2010

2007....ilk on senenin özeti ve yepyeni bir koleksiyonla yola devam....


2007 yılı çok yoğun bir çalışma temposu içinde geçti...
Mayıs ayında Arkopera Sanat Galerisi'nde o güne kadar yapmış olduğum yaklaşık 350 farklı tasarımı bir araya getiren bir sergi hazırladım.
"10 yıl önce 10 yıl sonra " başlığı altında, yaklaşık 10 yıllık süreçte neler yaptığıma bakmak istedim. Hazırladığım duvar panolarında tek tek yapıp o güne kadar satmış olduğum 200 kadar takının fotoğrafları, ve ilk çalışmalarımdan itibaren zaman içinde yaptığım takılardan örnekler ve son dönemde hazırladıklarımdan oluşan 150 parçalık bir koleksiyon sergilenmekteydi.
www.arkeopera.com/tr/content.asp?node=3&ID=58Bu serginin hemen sonrasında ise aralıktaki sergim için hazırlıklara başladım.
Mevlana yılı sebebiyle konum semazenlerdi.

Takılarımdaki genel ifade her zaman süslemeden uzak, yalın ve net çizgiler
e sahip, cilalı düz yüzeyler, ve soyut geometrik formlar olmuştur. Semazenlerde de aynı çizgide çok soyut, sadece hareketi yansıtan formlar kullanmak istiyordum.
O güne kadar kullanmakta olduğum tekn
iklerle hayal etiğim formları yakalamak çok zor olacaktı... O sırada tanıştığım Sayın Mehmet Kabaş' tan kırmızı mum tekniğini öğrenmeye karar verdim, çünkü bu sergiyi ancak bu tekniği kullanarak ortaya çıkarabilecektim. Çok kısa bir zaman içerisinde zorlu bir çalışma sonrasında sergiyi yetiştirdim ve sonuç bence heyecan verici oldu...


Dönen, dönerek yokolan
, birlikte varolan, sonu başı olmayan formlar ...Bu sergiye de Arkeopera Sanat Galerisi ev sahipliği yaptı, sonrasında semazenler Ayşe Takı Sanat Galerisi'nde de satışa sunuldu...İlk takı derslerimi aldığım, takı sanatı konusunu hepimize tanıtan, benim için binlerce anlamı barındıran galeri, şimdi takılarımı bulabileceğiniz üç yerden biri....www.aysetaki.com/

No comments: